Force 3.0 i Spotlight – kolejny stempel Under Armour w świecie butów piłkarskich

+1
2017-05-11

Mimo że Under Armour nie jest jeszcze powszechnie znaną marką w świecie futbolu, mocno rozpycha się łokciami. Buty piłkarskie Force 3.0 i Spotlight są tego najlepszym dowodem.

Amerykańska firma, która powstała ledwie 21 lat temu, konsekwentnie realizuje swoją taktykę wchodzenia na kolejne rynki poszczególnych dyscyplin sportu w zakresie sprzętu sportowego. Patrząc na to, w jak krótkim czasie udało jej się przełamać duopol adidasa i Nike w Stanach Zjednoczonych, kwestią czasu jest wywalczenie bardzo mocnej pozycji w świecie futbolu. Under Armour ma już w swoim portfolio m.in. sponsoring techniczny klubów w Premier League (Tottenham Hotspur, Southampton FC), a w jej butach grają tacy zawodnicy, jak Memphis Depay i Granit Xhaka. Korki z serii Force 3.0 i Spotlight to kolejny stempel UA postawiony w świecie piłkarskich innowacji i estetyki.

Producent zadbał o każdy ich szczegół. Generacja butów piłkarskich Under Armour spod znaku Force 3.0 wykorzystuje technologię 3D, która zyskuje zwłaszcza przy bliższym poznaniu, bowiem efekt wizualny jest naprawdę interesujący. Wygląd to oczywiście miły dodatek, ponieważ ich największą zaletą jest wykonanie. Na przykład lekka i cieńka cholewka, dzięki czemu stopa lepiej czuje piłkę. Za stabilność odpowiada poduszka we wkładce wewnętrznej, a także system korków pozwalający na szybkie zmiany kierunku biegu, nagłe zwroty i bezpieczeństwo gry w każdych warunkach, nawet na śliskiej murawie.

Model Force 3.0 dedykowany jest graczom środka pola, rozgrywającym, którzy dyktują tempo gry, rozrzucają akcje, dyrygują całą drużyną i odpowiadają za kreatywną robotę. W swych parametrach przypominają więc modele z serii adidas ACE.

Z kolei modelu Spotlight trudno nie zauważyć choćby ze względu na żółto-czarne barwy. Jednak i w jego przypadku mamy przede wszystkim do czynienia z wysoką jakością butów. Cholewka także jest bardzo cienka i pokryta specjalnym wzorem dla lepszego czucia piłki, któremu nie przeszkodzą płaskie sznurówki. Język i zapiętek, który jest dodatkowo usztywniony na zewnątrz, także wykonano z bardzo lekkich materiałów. Być może najistotniejszą technologią jest wkładka Speedform, dzięki której piłkarz nie tylko odczuwa odpowiednią amortyzację. Sprawia ona, że zewnętrzna i wewnętrzna część buta stanowią jedność, wpływając na wygodę gry.

Buty piłkarskie Under Armour Force 3.0 oraz Under Armour Spotlight w różnych kolorach i wersjach na różne nawierzchnie możesz sprawdzić w praktyce – są bowiem dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy!

Redakcja
autor: Redakcja