Nemeziz - dla najzwinniejszych i najbardziej kreatywnych

+5
2017-06-05

„Zainspirowane przeszłością, by tworzyć przyszłość”. adidas odwołuje się do rytuałów tanecznych, bitewnych i sportowych ze starożytności oraz ponownie stosuje tejpy, by wzmocnić siłę fizyczną oraz mentalną sportowców. Tak właśnie powstał Nemezis – nowy model butów piłkarskich adidas, idealny dla piłkarzy zwinnych o niezwykłej swobodzie ruchów na boisku. Każdy element Nemezis został stworzony dla tej grupy piłkarzy, którzy dzięki swojej zwinności potrafią stworzyć różnicę w trakcie meczu. Styl gry tych zawodników wymaga od butów zapewnienia bezpieczeństwa i wsparcia. Buty Nemeziz mają gwarantować piłkarzom maksymalną wydajność.

Co nowego zastosowali projektanci adidas? Innowacyjny system AGILITYBANDAGE oraz technologię TORSIONTAPES, które zapewniają jeszcze większą stabilizację i dopasowanie do stopy. Z kolei system DUAL LOCK COLLAR zapewnia stabilizację stawu skokowego w trakcie nagłych zmian kierunków biegu.

Podeszwa TORSIONFRAME z systemem TORSIONRIBS została wykonana z bardzo lekkiego materiału, gwarantującego świetne dopasowanie. Zewnętrzna część buta została zaprojektowana z systemem AGILITYKNIT 2.0 - bardzo lekkim, zapewniającym wzorowy kontakt i kontrolę piłki. Buty Nemezis stworzone do gry na ulicy i w klatkach, tak samo jak te przeznaczone do gry na naturalnej nawierzchni, gwarantują użytkownikom ten sam poziom zwinności dzięki zastosowaniu wspomnianych już technologii TORSIONTAPES i AGILITYKNIT 2.0.

Leo Messi, który jako po raz pierwszy grał w swoich Nemezis w finale Pucharu Króla 27 maja, w taki sposób opisywał nowe obuwie. „Prowokowanie chaosu w szeregach rywala to część mojej gry. Piłkarz musi wykonywać nieoczekiwane zwroty i musi je robić tak szybko, jak to możliwe. Dlatego zaufanie do swoich butów jeszcze szczególnie istotne. Muszą łatwo się dopasowywać do stopy. Nemezis perfekcyjnie dopasowują się do mojego stylu”.

O nowym modelu wypowiedział się również Sam Handy, wiceprezes marki adidas Football: „Część filozofii adidas Football zakłada patrzenie w przeszłość, by iść do przodu. Taki jest Nemezis. Koncept z taśmami nie jest nowy. Znalazł zastosowanie w naszych niektórych klasycznych produktów i innych sportach, na przykład w sztukach walki. To pomysł, który był stosowany w wielu generacjach. Tworząc te buty chcieliśmy zjednoczyć dopasowanie i zwinność, by zapewnić najbardziej nieszablonowym zawodnikom najwyższą wydajność. Naszym celem jest zapewnienie sportowcom odpowiednich narzędzi, które zmaksymalizują ich kreatywność. Nemeziz pomaga takim piłkarzom jak Messi, Rentao Sanches czy Firmino osiągnąć ich prawdziwy potencjał.

Biało-czarne buty dołączają tym samym do kolekcji ACE, X i Copa. Wybrane modele znajdziecie w sklepie hurtowniasportowa.net.