Piłkarskie pokolenie zamknięte w jednym pudełku. adidas Predator Mania wracają w limitowanej wersji Champagne

+4
2017-05-04

Prawdopodobnie jedne z najlepszych i najbardziej kultowych butów piłkarskich – adidas Predator – powracają na salony w limitowanej edycji. Rzuty wolne i dośrodkowania, którymi zachwycał David Beckham, znów mogą osiągnąć perfekcję.

Pomocnik Manchesteru United i Realu Madryt stał się pierwszą globalną gwiazdą piłki nożnej. Paradoksalnie wielu ludzi postrzega jego boiskowe dokonania przez ten pryzmat, ujmując mu nieco umiejętności na rzecz doskonałego marketingu. I jest to opinia co najmniej niesprawiedliwa. Przerzuty, dośrodkowania i rzuty wolne, które były znakiem firmowym Anglika, miały w sobie wiele magii. Nie było w tym grama przypadku i szczęścia, lecz setki godzin spędzonych po treningach na opanowaniu tych elementów niemal do perfekcji.

Charakterystycznym elementem Beckhama były też buty, którym śmiało można przypisać określenie „kultowe”. Nie tylko ich jakość była doskonała – równie istotną kwestię stanowił ich wygląd. Z okazji 42. urodzin piłkarza, które obchodził 2 maja, adidas wypuścił na rynek limitowaną edycję ponadczasowych korków adidas Predator Mania Champagne.

adidas wstrząsnął szampanem i otworzył butelkę pełną piłkarskiej nostalgii, nadając jej zawartości limitowany charakter. Model Predator Mania Champagne odwołuje się do słynnych butów Davida Beckhama z mistrzostw świata w Korei i Japonii 2002. Nie mogło też zabraknąć słynnego czerwonego języka na gumce, swoistego znaku towarowego Predatorów. Sam but jest częścią większej kolekcji, w której znajdą się modele ACE, X oraz COPA.

Buty noszone przez Davida Beckhama przed piętnastoma laty były jednymi z najbardziej charakterystycznych butów adidas Football. Dzięki nowemu podejściu do ich „opakowania”, udało nam się bezpiecznie połączyć klasyczne kolory z nowoczesnymi innowacjami – tłumaczy wiceprezes ds. designu adidas Football, Sam Handy. Ceny butów, które dostępne są na oficjalnej stronie producenta? Od 220 do 330 dolarów. Najwięcej trzeba zapłacić, rzecz jasna, za wskrzeszony model Predatorów.

Fani futbolu dostaną w nim m.in. lekką podeszwę Sprintframe, zapożyczoną z modelu ACE 17, w pełni syntetyczną skórę oraz legendarne gumki przy języku. adidas Predator Mania to coś więcej niż but piłkarski. To historia futbolu. To całe piłkarskie pokolenie zamknięte w jednym pudełku.