Telstar 18 – oficjalna piłka Mistrzostw Świata 2018

+3
2017-11-10

adidas Football przedstawił oficjalną piłkę na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Telstar 18 to futbolówka łącząca w sobie design z poprzedniego stulecia, jednak naszpikowana technologiami na miarę XXI wieku.

Wciąż nie znamy jeszcze kompletu drużyn, które rywalizować będą na Mistrzostwach Świata 2018, ale wiemy już, co będzie toczyło się po murawie rosyjskich stadionów. Na przyszłorocznym Mundialu najlepsze ekipy globu będą kopać piłkę Telstar 18, która w bardzo mocno nawiązuje do pierwszej piłki adidasa na Mistrzostwa Świata z 1970 roku. Wyglądem oczywiście.

Naturalnie Telstar 18 ma w sobie wszystko, co w 2014 roku miała Brazuca. Niemniej, została wzbogacona o technologiczne nowinki, które mieli okazję testować piłkarze reprezentacji Argentyny, Realu Madryt, Juventusu czy Manchesteru United.

Telstar 18, dzięki metalicznym wykonaniom paneli oraz zastosowaniu teksturowego efektu, ma zapewniać odpowiednią wydajność i wytrzymałość. Co ciekawe, nowa „gała” od adidasa powstała również z produktów powstałych w procesie recyklingu.

adidas nie byłby sobą, gdyby nie wpadł na pionierskie rozwiązania. I tak w Telstar mamy wbudowany układ NFC, czyli chip, który pozwala użytkownikom na interakcję z piłką przy pomocy smartfona. Słowem - adidas stworzył najbardziej innowacyjną piłkę meczową na świecie.

Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku na mogącym pomieścić 81 tysięcy widzów Stadionie Łużniki w Moskwie. Ta sama arena będzie gościła finalistów 15 lipca. 32 reprezentacje, wśród których jest oczywiście Polska, będą rywalizowały o miano najlepszej ekipy globu na 12 stadionach zlokalizowanych w 11 miastach (w Moskwie, Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Wołgogradzie, Sarańsku, Rostowie nad Donem, Soczi oraz Jekaterynburgu).  

Piłkę adidas Telstar 18 możecie kupić już dziś w sklepie hurtowniasportowa.net